Jak si vybrat kurz tapingu?

Jak si vybrat kurz tapingu

Naše kurzy tapingu, i když jsou pro všechny, nejsou pro každého. Každý totiž očekává něco jiného. Abyste se rozhodli co nejlépe a odnesli si z kurzu co nejvíce, připravili jsme pro vás návod, který vám pomůže vybrat si kurz přesně pro vás.

Před výběrem kurzu tapingu si zodpovězte tyto otázky


Jaké je mé prvotní vzdělání?

Tento bod bude velmi jednoduchý. Pokud máte za sebou nějaké zdravotnické vzdělání, nejlépe aspoň základní znalosti o anatomii, a víte něco o fyziologii, budeme si na kurzu velmi dobře rozumět.

V tomto případě bez obav zvolte kurz pro fyzioterapeuty. Pokud si nevěříte a chcete jít cestou pomalejší, s důvěrou zvolte kurz pro veřejnost. I v něm se dozvíte hodně a po menších soustech. Stále máte kam růst ve workshopech.

K čemu potřebuji kurz?

Pokud chcete pochopit techniku a naučit se ji používat, jsou pro vás naše kurzy to pravé. A je v podstatě jedno, který si vyberete. Praxe je to, na čem stavíme.

Pokud by po vás chtěl kurz váš zaměstnavatel, ozvěte se nejlépe telefonicky. Zde je třeba konzultovat, jaký statut musí kurz mít z pohledu vašeho zaměstnavatele. Každá odbornost má svá specifika týkající se celoživotního vzdělávání, které je dobré konzultovat individuálně.

Jak chci kinesiotaping využít?

Pokud vím, že budu získané znalosti využívat v prvé řadě ve své rodině, je pro mě nejvhodnější Kurz pro veřejnost.

Jestliže se chci věnovat sportovcům, rozšířit své znalosti na jednotlivá témata, jako je první pomoc nebo lepení na koleno/rameno atd., můžete své vzdělání doplnit i s následujícími workshopy. Je to trochu delší cesta, ale o to více budete v klidu a techniky se vám dostanou pěkně pod kůži.

Co vím o těle?

Na kurzu pro fyzioterpeuty je třeba o těle vědět ve srovnání s veřejností více, ale není potřeba mít obavy, že by moderní terapeutická metoda potřebovala nějaké neobvyklé znalosti.

Mnozí zdravotníci viděli anatomii naposledy ve škole, a tak se kurzu trochu obávají. Ale nebojte. Klasické zdravotnické know-how z praxe dostačí. Mnoho věcí si můžete připomenout, bude-li to potřeba. Na co máme všichni po ruce Google? Nebudeme se zkoušet, budeme se učit praxí pomáhat.

Jak moc se chci učit?

Je důležité vědět, jaký jsem studijní typ. V dnešní době, kdy jsme zahlceni velkým množstvím informací a každé vzdělání se nejrůznějším způsobem rozděluje do mnoha jednotlivých stupňů, mě napadlo učit jinak. Učit to, co funguje. Jdu přímo k věci.

Ano, kladu tejping do rukou laiků, ale stále věřím, že trocha praxe je lepší než hromada omáčky okolo.

Moje učení trochu bolí. Musí se u něj totiž přemýšlet. Nebojte, přemýšlet zvládne každý. Takže pokud máte odvahu spíše zkoušet a učit se vlastní praxí a nestudovat hromadu teorie, přijďte. Budete jistě mile překvapeni.

Každý si může vybrat kurz, který mu vyhovuje

Za roky praxe a stovky odškolených účastníků se naše nabídka kurzů formulovala do dnešní podoby. Vyberte si ten, který vám dá primárně to, co potřebujete.

NEUROFYZIOLOGICKÉ POJETÍ KINESIOTAPINGU

Jedná se o kurz, který v jednom běhu shrnuje všechny tejpovací techniky. Je nejvhodnější pro fyzioterapeuty, kteří metodu využijí jako vhodný doplněk terapie. Užitečný může být také pro lékaře, kteří se chtějí plně orientovat v klinických možnostech kinesiotapingu. Kurzu se mohou zúčastnit i zdravotníci, maséři či trenéři.

KINESIOTAPING PRO VEŘEJNOST

Tento jednodenní kurz je určen pro zájemce z řad veřejnosti.  Srozumitelnou formou seznamuji s kouzelnou mocí kinesiotapingu nad běžnou domácí bolestí.

Obsahuje teorii, praxi a nácvik. Umožňuje využít kinesiotaping doma a v blízkém rodinném kruhu s cílem tlumit bolest, usnadnit hojení po zranění. Doplňuje domácí lékárničku o účinného pomocníka.



WORKSHOPY: První pomoc, Koleno, Rameno

Jedná se o pracovní setkání, ve kterých se učíme praxí úzce zaměřenou na jednu danou problematiku. Nacvičujeme jednotlivé kroky v rámci daného tématu. Zdůrazňujeme pohled na terapii v souvislostech.

Tento kurz je vhodný pro absolventy kurzu Kinesiotaping pro veřejnost jako pokračovací a specializační jednotka. Na kurz však mohou přijít i fyzioterapeuti či laici. Zaměříme se především na praxi, korekci chyb a sdílení zkušeností.

Tak který to bude?

Neurofyziologické pojetí kinesiotapingu

Kinesiotaping pro veřejnost

Jeden z našich workshopů

Odeslat komentář