ONLINE KURZ Fyzio Makko-Ho

fasciální uvolnění pro bezbolestný sed a stoj

UVOLNĚTE SE DŘÍV, NEŽ PŘIJDE BOLEST
s mojí osobní podporou
v celostním fyzioterapeutickém
ONLINE KURZU

15.5. – 25.6. 2023

Mgr. Tereza Dvořáková, Ph.D. – autorka a fyzio-koučka

6 TÝDNŮ – 6 POLOH
3x SPOLEČNÝ ZOOM
PODPŮRNÁ UZAVŘENÁ SKUPINA WhatsApp
VÁŠ OSOBNÍ DIAGNOSTICKÝ DOTAZNÍK
VAŠE OSOBNÍ ONLINE KONZULTACE
BONUSY

 • Pojďme si spolu zacvičit historií ověřené cvičení Makko-ho ve fyzioterapeutické úpravě vhodné pro úplné začátečníky.
 • Naučíte se cítit své tělo, rozpoznat jak fungují vrozené mechanismy, které v těle vedou ke ZKRACOVÁNÍ A ZATUHÁVÁNÍ. Jak tyto přirozené procesy obejít a zpomalit pohybové stárnutí.
 • S mojí podporou odhalíte své osobní klíčové partie, které ovlivňují pohyblivost ostatních částí těla a blokují volný tok energie.
 • Když najdeme váš nejzkrácenější sval a ten uvolníme, bude to mít nedozírný dosah na zbytek těla. Bonusem bude uvolnění nejen pohybu, ale i toku energie vnitřních orgánů těla.

“Všichni žijeme v gravitačním poli a v lidském těle. Svaly se nám zkracují každou hodinu, např. když sedíte. Udělejte si sami malou analýzu. Kolik hodin denně sedíte? Započítejte všechny situace, kdy poskládáte své tělo do pozice i jen podobné sedu. Tedy i hodiny, kdy schouleni ležíte na boku.
Zašeptejte si to číslo.” 

Fyzio Makko-Ho

… pro Vás. A také pro všechny co sedí u počítače, dospěláky, děti a seniory; pro laiky, lenochy a lidi bez vztahu k pohybu. Pro ty, co jim to např. špatně tráví, nebo mají jiné potíže s vnitřními orgány. A pro všechny, kteří se chtějí opět uvolnit nebo nechtějí zatuhnout a mít bolest. 

Mnozí lidé si svého těla všimnou až v okamžiku, kdy je něco bolí. Bolestivý pohyb, který však pořád vykonat lze, budeme dělat stále. Jsme lidé a ti zkrátka nechtějí být omezováni. Hýbeme se přes bolest a nevědomky si tak přetěžujeme jiné části těla. Jsme sami sobě škodná🦊. 

A problémy se vrství a vrství.

Říkáte, že už jste to zkoušeli? Chodili jste na fyzioterapii, masáže nebo do fitka a stejně to bolí? Zlobíte se na sebe, štve vás vaše tělo? Máte obavu, že nemáte kapacitu se o někoho dalšího starat? I když byste tím člověkem, o kterého se teď postaráte, měl být Vy sám / Vy sama? 

„Rozumím.”

I já jsem často pro všechnu péči o klienty, rodinu a domácí mazlíčky neměla čas se nějak pečlivě věnovat svému vlastnímu tělu. Právě proto jsem vyzobala to nejzásadnější z fyzioterapie a zakomponovala to do historií ověřené cvičební sestavy Makko-Ho (shiatsu sestava uvolňující přes svaly harmonický tok energie vnitřních orgánů). Vytvořila jsem tak tento svůj osobní minimalistický program Fyzio Makko-Ho. Zabere mi při cvičení 6 minut a s individuálně nastavenými cíli vím, že každý den pracuji na něčem geniálním a trvalém pro své tělo. Dnes jej s hrdostí mohu předat i vám.

“Věřili byste tomu, že 6 minut denně 
jsou tři hodiny za měsíc a třicet šest hodin za rok?”

„Před rokem jsem byla na operaci kolene. Dopadlo to výborně, zahojilo se to a měla jsem klid. Jenže koleno najednou začalo bolet. Bolí to v práci, kde sedím hodiny.
I na procházce se psem cítím, jak mě to v něm táhne. Vůbec tomu nerozumím. A upřímně – nestíhám teď ani žádné rehabilitace. Strávím už tak spoustu času dojížděním do práce, takže jsem v pasti.”

… mi vyprávěla Katka

Petr mi zase do telefonu vysvětloval:
Sedím u počítače a cítím, jak mám zatuhlé svaly na krku. Ta bolest když jen pootočím hlavou! Do toho mi začaly brnět prsty na levé ruce. Potřebuji s tím něco udělat, aspoň se umět pořádně protáhnout. Vůbec teď nemám čas chodit k fyzioterapeutovi. Musím v práci dotáhnout zakázku a ztráty času s dojížděním na fyzioterapii si teď fakt nemůžu dovolit.”

bolest za krkem

Každodenní vysvětlování souvislostí, rizik a rozvoj vnímavosti u klientů mě ujistilo o v tom, že tato sada cviků je významným pomocníkem k udržení funkční pružnosti většiny lidí po zbytek života. Dělám to tak již posledních 15let.

 Pojďme do toho.

NEMUSÍTE SE BÁT, ŽE TO NEZVLÁDNETE

Polohy jsem pro vás:

 • otestovala na sobě i na klientech 
 • rozdělila na menší segmenty
 • doplnila o pomůcky, které pomohou začít i hodně zatuhlým jedincům
 • vytvořila jsem systém pohybových a polohových testů individuální úrovně, podle které poznáte, s čím konkrétně máte začít VY a jak postupně zvyšovat svou úroveň
 • vypíchla jsem nejrizikovější místa, která bývají u většiny lidí nejčastěji zkrácena, a sestavila z nich tzv. stavební kameny (dílčí cviky). 
 • zjednodušila a natočila podrobné video návody
 • vše komplexně přizpůsobila vašim potřebám

TOHLE NENÍ CVIČENÍ PRO AKROBATY, ALE PRO VÁS

Jen malá skupina lidí, která za mnou přijde na fyzio, vstupní kondici, aby byla schopna hned začít cvičit. Cviky na fyzioterapii prostě musíme upravovat a postupně stavět kámen po kameni. Proto Vás v tom nenechám samotné. V kurzu bude velký prostor pro Vaše dotazy (v uzavřené skupině na WhatsApp) a také ve třech živých setkáních na ZOOMu. Předám vám nejdůležitější know-how o souvislostech, abyste porozuměli svému tělu, jak s ním v rámci kurzu pracujeme a kam směřujeme. 

INDIVIDUÁLNÍ PODPORA

Při vstupu do kurzu obdržíte dobrovolný diagnostický dotazník, který, když vyplníte, mi pomůže poznat hlouběji vaše osobní tělesná omezení či pohybové limity. Díky tomu vám budu schopna lépe optimalizovat svou podporu a odpovědi na vaše otázky v průběhu programu. V ceně kurzu máte možnost se ZDARMA objednat na 30 minutovou online konzultaci po ukončení kurzu a další bonusy.

CÍLE KURZU

Tento kurz jsem vytvořila s cílem zlepšit povědomí lidí o nejzákladnějších věcech, které se v těle dějí již jen z podstaty toho, že chodíme po dvou a hodně sedíme. V kurzu vás budu provázet šest týdnů. Budete se  vzdělávat, konzultovat a testovat. Praxe je sestavena od nejnižší úrovně po nejvyšší a bude záležet na vás, jak s nabitými vědomostmi naložíte. Případné pochybnosti, zda cvik provádíte dobře, vyřešíme.

ORGANIZACE

Co budu potřebovat?

 • Po vstupu do kurzu vyplnit dobrovolný diagnostický dotazník
 • Napsat si do diáře data pro emaily a ZOOMy – viz níže
 • Připojení k internetu pro online ZOOM
 • Pro vlastní cvičení bude vhodná podložka na cvičení, příp. pomůcky jako pásek, šátek či stupínek.

Pro koho je kurz určen?

Kurz je určen pro všechny, kteří si chtějí udržet, obnovit, získat zpět volnost ve svém těle.

Co je obsahem kurzu?

 • 6 TÝDNŮ – 6 POLOH – každá poloha je rozdělena do dílčích mikro-cviků, v každém týdnu cvičíte vždy jeden cvik z dané polohy, čímž postupně ovládnete celou sestavu.
 • 3x SPOLEČNÝ ZOOM (60 – min) – probereme témata: tělo v gravitaci, dominantní ruka a symetrie těla, tuhost versus pružnost, zkracování svalů a jak mu předcházet, fascie, všímavost a správně špatne. Budeme diskutovat vaše osobní potřeby, abyste využili program na maximum.
 • PODPŮRNÁ UZAVŘENÁ SKUPINA WhatsApp
 • VÁŠ OSOBNÍ DIAGNOSTICKÝ DOTAZNÍK
 • VAŠE OSOBNÍ ONLINE KONZULTACE
 • BONUSY – např. video-návod jak zvládat náhlý pokles tlaku a motání hlavy

Termíny a jak bude kurz probíhat? 

Každé pondělí od 15.5. do 19.6. vám dorazí do vaší emailové schránky email s instruktážním videem a všemi potřebnými texty k jednotlivým polohám programu Fyzio Makko-Ho.

Vždy v neděli 21.5., 11.6. a 26.6. se v 18:30h spojíme na online workshopu přes ZOOM – obsahem bude přednáška nezbytných fyzio-souvislostí a prostor pro otázky a odpovědi.

Cena kurzu

Když učím klienta v praxi konkrétní cvik, jedná se průměrně o tři jednotky (nácvik, opravovaní a individuální potřeby). Když jej mán naučit porozumět tomu, co má v těle cítit, kam směřovat a jak rozlišit správně a špatně, máme před sebou i půl roku práce. Mým cílem je, aby se klient stal SÁM SOBĚ FYZIOTERAPEUTEM – odborníkem na své tělo a byl schopen relevantně vyhodnocovat jeho informace (své pocity při cvičení).

Pro vaši finanční představu:
10 hodin u dobrého fyzioterapeuta stojí 15 000,-Kč. Osobní mentoring ve skupině v rámci kurzu po navazující dva měsíce (WhatsApp), vzdělávání a konzultace by vás v osobním prostředí a v tomto rozsahu stálo zhruba 35 000,-Kč.

Cena kurzu 25 000,-Kč

Do 15.5.2023 můžete objednat za akční cenu 8900,-Kč (389 €) .