Masáže

Nezbytná součást terapie uvolňující napětí v celém těle je relaxační a regenerační masáž. Možná někteří z vás vědí, že jsem byla masér dříve, než jsem měla maturitu. A tak to taky zůstalo. Léčivá síla relaxačního doteku patří ke každé terapii.

Usnadňuje odplavení metabolitů a obnovuje prokrvení. Dochází k přeladění nervového systému, k hluboké psychické relaxaci.

Masáž uleví, třeba ale pracovat na příčině

Přesto, že mám masáže ráda, neprovádím je jako samostatně nabízenou službu. Dlouholetá praxe mě naučila, že my lidé jsme tak trochu líní a často nám stačí, když si od potíží ulevíme, k čemuž masáž stačí.

Já jsem se však pustila do práce s nasazením se potíží zbavovat tak, aby se nevracely. K tomu jednoznačně potřebuji aktivního klienta, který chce totéž a je schopen se do toho pustit. Tomu pak poskytnu plnou podporu.

Někdy třeba vypnout

Někdy je totiž úplně nezbytné si prostě jen odpočinout a mí klienti ví, že ne vždy je potřeba se uzdravovat cvičením a aktivitou. Proto se s klienty vždy domlouvám, že je potřeba vnímat své potřeby a v terapii si o masáž říct. Masáž je něco jiného než měkké techniky. Nebolí a bolest nevyvolává. V celkovém působení prostě a jednoduše dobíjí baterky.

Masáží znám mnoho druhů (klasická, sportovní, shiatsu, energetická, lymfatická, viscerální …) a ráda je pro klienta v případě potřeby kombinuji, tak aby účinek byl maximální.