Kinesiotaping

Užití elastických lepících pásek pro snížení bolesti a uvolnění napětí svalů, stabilizaci kloubů, zajištění hojení výronů nebo vstřebání otoků. Metodu vyučuji již řadu let a mohu říct, že se mi stala živou a funkční pomůckou. Dokonce vozím SOS tejpovací krabičku na každou dovolenou a zákledy tejpů bych doporučila opravdu všem.

Proč je kinesiotaping tak účinný?

Po ošetření v ordinaci je tejp má prodloužená ruka, kterou si vezmete s sebou domů. O tom, jak pásky na těle fungují a zda to není jen placebo efekt se můžete dočíst v mém e-booku 9 kouzel kinesiotapingu, který si ZDE můžete stáhnout zdarma.

Technologie pásky

Jedná se opravdu o velmi sofistikovanou novodobou techniku jejíž kouzlo je prvotně schováno v technologických kvalitách vlastní pásky, která dokáže precizně oslovit určité schopnosti lidského těla, aby tak zajistila přesně ten účinek, který terapeut požaduje.

Kdy taping používám?

Stejně jak je to u jiných technik o použití kinesiotapingu se rozhoduji až v průběhu terapie a jejich použití nenavyšuje cenu terapie. Nejsem přesvědčena o tom, že by se měl tejping používat samostatně a prvoplánovitě.

Samostatné použití tejpu provádím, jen u stavů akutních bolestí, kdy jsou další manuální techniky kontraindikované a tejp mi pomůže snížit bolest, a tělo připravit na další terapii.

Jelikož je dnes tejp velmi populární technikou dostupnou celkem každému a nabízí se veřejnosti velká šíře pásek i terapeutů nejrůznější kvality, začala jsem o tejpingu psát články na Blog. Na ty se můžete podívat ZDE:

Alergie na taping
Kdy kinesiotaping nefunguje, aneb 9+1 nejběžnějších chyb při lepení
Proč se nikdy do tejpingu nepustíte aneb 10 názorů, které vám brání začít
10 nejběžnějších bolestí, se kterými vám tejping zaručeně pomůže
KINESIOTAPING versus OČKOVÁNÍ